Náš tým - Mš Slaný

 

sarkaIng. Šárka Rubešová

je zakladatelka a zástupkyně ředitelky pro mateřskou školu.
Zajišťuje provoz školky, komunikuje s rodiči a veřejností, v programu školky pracuje jako pedagog a lektor.

„Jsem máma dvou báječných dětí Anežky a Kuby. Pocházím z Orlických hor a nyní bydlím kousek od Slaného. Mám ráda pohyb, ráda čtu, zahradničím, cestuji a starám se o pohodu domova. Montessori pedagogika mě zajímala již před narozením syna a je mi velmi blízká. Vidím, jak dětem napomáhá, osvobozuje je, a přitom jim dává velkou míru zodpovědnosti. Poskytuje jim vnitřní klid a soustředěnost na práci.“

Šárka studovala marketing a management a má bývalé pracovní zkušenosti v tomto oboru.  S narozením dětí se začala zajímat o jejich vzdělávání, úplně změnila své zaměstnání –  vystudovala střední pedagogickou školu a  Diplomový kurz Montessori pro práci s dětmi v předškolním věku v Montessori ČR. Absolvovala několik náslechů v zahraničních mateřských školách.


Tereza 2Mgr. Tereza Horáková Randáková
je pedagog v mateřské škole.
Pečuje o připravené prostředí, je metodikem pedagogické práce podle Montessori programu. 

„Ráda vyrábím a tvořím, hraju na saxofon, fotografuji, cestuji a poznávám lidskou i přírodní rozmanitost. Děti jsou pro mne velkými učiteli. Učí mě být bdělou, být tady a teď. Společně s nimi piluji svou trpělivost, pečlivost, komunikaci a empatii. Ráda je provázím na cestě k objevování sebe sama, ale i světa kolem nás. Baví mě společně žasnout nad maličkostmi i velkými věcmi.“

Tereza studovala střední pedagogickou školu a v r. 2017 dokončila studium Sociální antropologie na Univerzitě v Pardubicích. Má pedagogické zkušenosti v mateřské škole v Kladně, kde poznávala program Montessori a v Libušíně, kde zakládala třídu s Montessori prvky. Je absolventkou Mezinárodního Montessori kurzu s akreditací AMI pro práci s dětmi předškolního věku a Národního Montessori kurzu pro práci s dětmi od narození do tří let. Získává další informace v Montessori vzdělávacích programech a zkušenosti v rámci zahraničních náslechů v Montessori zařízeních.


Petra 2Mgr. Petra Hrnčířová
je pedagog v mateřské škole, kde pracuje jako asistentka pedagoga a speciální pedagog.
Ráda připravuje hudební program pro děti a pečuje o hudební koutek. 

„Životem mne provází hudba a zpěv. Hraji na housle a drobné nástroje, kde mne zajímá hlavně terapeutický přesah. Umění a krásno mne naplňuje radostí, stejně jako pobyt v přírodě. S manželem máme dohromady tři skvělé děti, rádi společně cestujeme. Montessori systém je pro mne velkou inspirací, proto se těším na  další Montessori kurzy.“

Petra vystudovala předškolní a mimoškolní pedagogiku v Litoměřicích a Vychovatelství se speciální pedagogikou na PF UJEP. Prošla klasickou mateřskou školou a pak se věnovala více než pět let lidem s postižením v muzikoterapeutickém centru a snoezelenu. Na mateřské dovolené vedla kroužky pro rodiče s dětmi a založila spolek Divozemě, o. s. lesní klub. Při kurzu montessori pedagogiky zažila spoustu aha momentů a následně pracovala v montessori mateřské škole.

SasaIng. Saša Čermáková 
je provozní a asistentka pedagoga v naší školce.
Moc ráda s dětmi peče a vyrábí, pečuje o kuchyň a stravování dětí. Ve škole vede kreativní kroužek korálkování. 

„Pověsila jsem na hřebík úřednickou práci a po letech „externí“ práce s dětmi jsem se jí začala věnovat profesně, protože v ní nacházím smysl. Zabývám se všemožnou kreativní tvorbou a s chutí předávám dětem vše, co umím, a sama se od nich učím. Mám ráda dávnou historii, sílu přírody a přirozenou krásu."

 Saša vystudoval zemědělskou univerzitu v Praze, obory zaměřené na rozvoj venkova,veřejnou správu v zemědělství a péči o krajinu. Pracovala ve stavebnictví, na Městském úřadu ve Slaném na živnostenském odboru a následně odboru životního prostředí. Více jak třináct let vede různé tvořivé a kreativní dílny (korálkování, pletení, šití...) pro děti od šesti do patnácti let. Má zkušenost také s vedením tvořivých dílen pro hendikepované děti.