Náš tým

 Vedení školy
.
jana

 Mgr. Jana Udatná 

je zakladatelka a výkonná ředitelka školy. Zajišťuje organizaci a chod školy, jednání s rodiči, řízení pedagogického týmu.

„Mít svoji školu byl můj sen – teď si ho naplňuji, baví mě to a těším se na další růst a rozvoj naší školy. Věřím, že učení v naší škole bude děti bavit a budou do školy chodit rády. Mám ráda život na vesnici a své kočky, dávám přednost létu před zimou. Mám dospělou už samostatnou dceru.“

Jana vystudovala fakultu tělesné výchovy a sportu se zaměřením na práci s dětmi se speciálními potřebami. Montessori tréninkem prošla v roce 2000 a používala Montessori pedagogiku při práci s dětmi s kombinovaným postižením. Má pedagogické zkušenosti v práci s dětmi od mateřské školy po střední vzdělávání. Pracovala jako manažer při organizaci vzdělávání pedagogů v programech dalšího vzdělávání pro společnosti Aisis, Člověk v tísni a Montessori ČR. Za Montessori ČR je zástupcem v asociaci SKAV. Od března 2018 je v tréninkové skupině Montessori terapie mnichovské pedagožky Lore Anderlik.     

 

kamila2Mgr. Kamila Randáková

je zakladatelka a zástupce ředitelky školy. Podílí se na organizaci a chodu školy, pečuje o připravené prostředí, je metodikem pedagogické práci podle Montessori programu.

„Před dvěma desítkami let jsem byla u zrodu Montessori školky a školy v Kladně – teď s nadšením buduji novou Montessori školu a vše od začátku. Své rodině děkuji za podporu po celé roky, kdy se věnuji Montessori programu v ČR. Mám velkou rodinu – se dvěma velkými dětmi a jejich partnery a nejmladší dcerkou, která je spokojená v naší škole. Baví mě naše zahrada u lesa – sázení a sklízení, ráda čtu knížky, jezdím autem, poslouchám rádio a něco tvořím.“

Kamila studovala pedagogickou fakultu a výchovné poradenství, program práce s dětmi s SPU a osobnostní výchovy pro ZŠ. Má praxi v práci s dětmi v MŠ, na 1. a 2. stupni ZŠ. Od r. 1997 prošla několika Montessori tréninky pro práci s dětmi od předškolního po starší školní věk a dalším vzděláváním v oblasti Montessori pedagogiky. Pracovala jako metodik v různých vzdělávacích programech. V ČR vytváří jazykový materiál pro Montessori školky a školy, je členem organizačního týmu a lektorkou společnosti Montessori ČR.

  

katka vagIng. Kateřina Vágnerová

má na starosti organizaci a koordinaci veškerých akcí. Stará se o to, aby vše správně fungovalo a všichni měli to, co potřebují. Kromě toho vede lekce tvůrčího psaní pro děti druhého a třetího trojročí.

„Mám dvě dospělé děti, které už odešly z domu, takže mám znovu čas věnovat se naplno své práci i koníčkům. Ráda se hrabu v hlíně a dívám se, jak to, co vysadím, zdatně roste, ráda se toulám po lese nebo s manželem cestuji po dalekých krajích. A taky ráda píšu příběhy. To poslední se dokonale potkalo s mou prací, protože tuto dovednost předávám dětem ve škole.“

Katka vystudovala vysokou školu báňskou v Ostravě, ale během života prošla řadou různých pracovních pozic od práce v hutích, přes grafika a obchodníka až po PR manažerku sociálních projektů, kde se naučila celou řadu užitečných kompetencí. Díky poslední pozici se potkala s programem Montessori a absolvovala informační kurz Montessori ČR.

.
Pedagogický tým pobočky ZŠ Montessori Slaný
 

PA110826Mgr. Andrea Martínková  

pracuje ve škole jako pedagog, vede práci s dětmi se speciálními potřebami, zajímá jí a baví výuka matematiky. Má stále spoustu nápadů, co všechno bychom mohli ve škole i mimo školu pro děti připravit a podnikat.  

„Mám tři děti a jsem ráda, že se mohou vzdělávat v Montessori školce a škole. Ráda cestuji, chovám domácí zvířata, relaxuji při zahradničení.“

Andrea vystudovala obor Speciální pedagogika – učitelství 1. stupně. Má učitelské zkušenosti s dětmi na 1. stupni a v práci s dětmi v lesní školce. V roce 2018 ukončila Diplomový kurz Montessori pro práci s dětmi 6 – 12 let v Montessori ČR. Od března 2018 je v tréninkové skupině Montessori terapie mnichovské pedagožky Lore Anderlik.     
 

PA110848Mgr. Nina Herinková

pracuje ve škole jako pedagog; pomáhá také dětem se speciálními vzdělávacími potřebami v jejich individuálním procesu učení. Zajímají ji moderní metody výuky, ráda s dětmi objevuje nové informace a podporuje jejich přirozenou zvídavost.

„Mám tři děti, nejmenší se vzdělává v Montessori školce, která mu umožňuje přirozený rozvoj jeho osobnosti. Mojí radostí je péče o rodinu a zvířata. Mám ráda přírodu, práci na zahrádce a dlouhé procházky. Děti jsou pro mě partnery, kteří mě dennodenně inspirují.“

Nina vystudovala obor speciální pedagogika a v roce 2019 ukončila studium na zahraniční univerzitě ve Wrocławi. Má učitelské zkušenosti s dětmi na 1. i 2. stupni základní školy v tradičním i alternativním školství. Absolvovala kurz respektující komunikace a řadu jiných kurzů v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, v roce 2017 vstoupila také do Montessori vzdělávání. 


PA110807Bc. Adéla Skleničková 

pracuje ve škole jako pedagog. Baví jí kreativní výtvarná tvorba a radost dětí, když jim své nápady předává.

„Díky synovi Tadeáškovi mi došlo, že nechci strávit život v kanceláři. Proto jsem se už při mateřské dovolené rozhodla dále studovat a změnit své profesní zaměření – z ekonomického na pedagogické. A myslím, že jsem našla ten správný směr, kterým chci jít. Realizuji se v malbě, především v práci s grafickými barvami a velkými formáty. Ráda cestuji, lezu po horách a jezdím na kole. Můj syn a partner jsou pro mě vším."

Adéla vystudovala bakalářský obor Vychovatelství – Pedagogika volného času na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V tomto oboru má několikaletou praxi na běžné základní škole. V současné době studuje magisterský obor Učitelství pro I. stupeň ZŠ. S Montessori pedagogikou se seznámila prostřednictvím informativního kurzu a dalších dílčích kurzů.

 PA110790Jana Beránková

pracuje ve škole jako asistentka pedagoga s dětmi se speciálními potřebami. Pomáhá s přípravou učebního a tvořivého prostředí ve škole.

„Mám dvě děti – dospělého syna a šikovnou dceru v naší nové škole. Mám ráda lidi a život; zajímá mě hudba, umění a cestování. Cením si toho, že mohu být součástí týmu, který buduje novou Montessori školu."

Jana absolvovala akreditovaný kurz pro práci asistenta handicapovaných osob, dále se vzdělávala na Pražské vysoké škole psychosociálních studií a VOŠ sociálně pedagogické a teologické. Ve studiích pokračuje na UK – bakalářským programem pro sociální práci a teologii. Má různorodé pracovní zkušenosti, v posledních letech pomáhá lidem jako sociální pracovnice, dobrovolnice v programu pomoci romským dětem a terénní pečovatelka v rámci služby domácí péče pro seniory. S Montessori pedagogikou se seznámila na Informačním kurzu v Montessori ČR.   

 lenkavalentovaBc. Lenka Valentová

ve škole učí anglický a francouzský jazyk. V tomto rámci také pečuje o připravené prostředí.

„Jsem maminkou dvou dětí, které se snažím od mala vést k samostatnosti a respektu. Spolu s manželem působím v autorské kapele Potokap jako zpěvačka a skladatelka. Velmi ráda s rodinou sportuji, několik let se zabývám přirozenou a přírodní výživou, s láskou zahradničím, miluji literaturu a naše báječné přátele. Protože ve svém životě potřebuji dělat smysluplnou a tvůrčí práci a s Montessori pedagogikou souznívám, ráda jsem se stala součástí. Jsem vděčná za možnosti, které celé naší rodině přináší slánská Montessori školka a škola."

V rámci bakalářských studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vystudovala bakaláře na Francouzské filologii, v průběhu studií se věnovala také angličtině, španělštině a latině. Nyní studuje rovněž na Filozofické Fakultě obor Pedagogika v navazujícím magisterském programu. Má praktikantské zkušenosti s dětmi z letních dětských táborů a průvodcovské zážitky s dětmi z komunitní lesní školky, krátce působila i jako asistentka pedagoga. V roce 2018 absolvovala Montessori seminář „Hudba a linie” a "Angličtina podle Montessori", v oblasti Montessori pedagogiky se dále vzdělává formou seminářů a náslechů, z nichž čerpá i ve své diplomové práci týkající se Montessori pedagogiky.


lopatovaIng. Kateřina Lopatová, DiS.

 ve škole pracuje jako asistentka pedagoga s dětmi se speciálními potřebami.

„Jsem maminkou malého synka, jehož narození mě přivedlo ke změně oboru. Při studiu pedagogiky jsem se setkala s přístupem Marie Montessori, který mě velmi oslovil. V osobním životě mám ráda přírodu, hudbu, tvůrčí činnosti, dále ráda čtu knihy, které pomáhají a inspirují k osobnímu rozvoji. Ve volném čase pomáhám jako dobrovolník v charitě.“

Katka vystudovala Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity a později též předškolní a mimoškolní pedagogiku na VOŠ Svatojánská kolej ve Svatém Jánu pod Skalou.

 

Mateřská škola Slaný

sarka

Ing. Šárka Rubešová

je zakladatelka a zástupkyně ředitelky pro mateřskou školu. Zajišťuje provoz školky, komunikuje s rodiči a veřejností, v programu školky pracuje jako pedagog a lektor.

„Jsem máma dvou báječných dětí Anežky a Kuby. Pocházím z Orlických hor a nyní bydlím kousek od Slaného. Mám ráda pohyb, ráda čtu, zahradničím, cestuji a starám se o pohodu domova. Montessori pedagogika mě zajímala již před narozením syna a je mi velmi blízká. Vidím, jak dětem napomáhá, osvobozuje je, a přitom jim dává velkou míru zodpovědnosti. Poskytuje jim vnitřní klid a soustředěnost na práci.“

Šárka studovala marketing a management a má bývalé pracovní zkušenosti v tomto oboru.  S narozením dětí se začala zajímat o jejich vzdělávání, úplně změnila své zaměstnání –  vystudovala střední pedagogickou školu a  Diplomový kurz Montessori pro práci s dětmi v předškolním věku v Montessori ČR. Absolvovala několik náslechů v zahraničních mateřských školách.

terkaMgr. Tereza Randáková

je pedagog v mateřské škole, pečuje o připravené prostředí, je metodikem pedagogické práce podle Montessori programu. Ve škole vede program hudební výchovy.

„Ráda vyrábím a tvořím, hraju na saxofon, fotografuji, cestuji a poznávám lidskou i přírodní rozmanitost. Děti jsou pro mne velkými učiteli. Učí mě být bdělou, být tady a teď. Společně s nimi piluji svou trpělivost, pečlivost, komunikaci a empatii. Ráda je provázím na cestě k objevování sebe sama, ale i světa kolem nás. Baví mě společně žasnout nad maličkostmi i velkými věcmi.“

Tereza studovala střední pedagogickou školu a v r. 2017 dokončila studium Sociální antropologie na Univerzitě v Pardubicích. Má pedagogické zkušenosti v mateřské škole v Kladně, kde poznávala program Montessori a v Libušíně, kde zakládala třídu s Montessori prvky. Je absolventkou Mezinárodního Montessori kurzu s akreditací AMI pro práci s dětmi předškolního věku. Získává další informace v Montessori vzdělávacích programech a zkušenosti v rámci zahraničních náslechů v Montessori program

.

Montessori MŠ a ZŠ - pobočka Louny.

psenskaMgr. Hana Pšenská

zajišťuje organizaci a chod školy, jednání s rodiči, řízení pedagogického týmu na pobočce v Lounech.

Myslela jsem, že školství je pro mě navždy uzavřená kapitola... než mě vyhledala Jana Udatná a nabídla mi skvělou příležitost, jak uplatnit vše, co jsem se v životě naučila - organizovat, zajišťovat, řešit problémy. Montessori pedagogiku objevuji  "v běhu". A znovu a znovu jsem okouzlena. Vidím dennodenně skvělou práci mých učitelek, vidím, jak děti prospívají a jak jim to svědčí. To mě naplňuje radostí a jistotou, že jsem se rozhodla správně. Mám hezký život plný muziky, přátel a cestování, tři krásné dcery, přítele, který mi pomáhá, pejska Kaštánka a tři kočky."

Hana vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor český a německý jazyk pro 2. a 3. stupeň. Učila několik let na gymnáziu v Žatci. Pracovala jako překladatelka a tlumočnice a v posledních deseti letech jako asistentka ředitele. Absolvovala základní informační Montessori kurz.


novotna malaIng. Miroslava Novotná

pracuje v lounské pobočce jako pedagog ZŠ.

Jsem maminkou dvou dcer, během rodičovské dovolené jsem došla k závěru, že ideální způsob vzdělání pro mé děti, ale i pro mne jako pedagoga je metoda Marie Montessori. Líbí se mi důraz na samostatnost a osobní zodpovědnost za vzdělání. Je mi velkou ctí mít možnost zavádět tuto metodu ve svém rodném městě. Učitelkou jsem chtěla být od mládí a toto povolání mi činí velkou radost.
Mám ráda procházky přírodou a chůzi obecně – s oblibou říkám, že jsem chodec a snažím se přepravovat hlavně chůzí. Snažím se o zdravý životní styl a minimalizaci odpadu z naší domácnosti. Ve volném čase se ráda věnuji všemožným ručním pracím především šití, mám ráda hudbu – od dětství hraji na akordeon, ze sportu mě nejvíc oslovuje jízda na kole a jóga. V poslední době jsme si s manželem oblíbili chalupaření v malé vísce nedaleko Loun, kde s dětmi trošku zahradničíme a trávíme čas hlavně venku.“

Miru vystudovala Elektrotechnickou fakultu na ČVUT a pedagogické minimum na MÚVS. Má učitelské zkušenosti s dětmi na 1., 2. i 3. stupni, vyzkoušela si i vedení dospělých v rámci volnočasových aktivit. Absolvovala řadu výtvarných kurzů a seminářů s Montessori tématikou. V roce 2018 nastoupila do Diplomového kurzu Montessori pro práci s dětmi 6-12 let v Montessori ČR.


katka kantov2Bc. Kateřina Kantová

pracuje v lounské pobočce jako pedagog ZŠ v prvním trojročí. Zaměřuje se ráda na přírodní vědy.

“Baví mě společně s dětmi objevovat a předávat krásy světa, hlavně ty přírodní. Původně jsem chtěla svá studia směřovat na logopedii a surdopedii, což jsem si splnila nakonec studiem Speciální pedagogiky, kde jsem našla od všeho kousek. Téměr 15 let jsem se věnovala latinskoamerickým a standardním tancům a pohyb je dodnes mou srdcovou záležitostí. Dává mi velký smysl propojit pohyb a učení, aby tělo i hlava fungovaly v harmonii.

Káča vystudovala obor Speciální pedagogika – vychovatelství na Univerzitě J. A. Komenského v Praze. Magisterský obor nyní dokončuje na Dolnoslezské univerzitě ve Wroclawi, kde se zaměřila na studium předškolní pedagogiky a učitelství prvního stupně pro základní školy. Současně také studuje akreditovaný Diplomový kurz pro práci s dětmi 6-12 let ve společnosti Montessori ČR v Praze.

 

veronika

Mgr. Veronika Kučerová

pracuje v lounské pobočce jako pedagog ZŠ. Její parketou je hlavně čeština a tvůrčí psaní.

"Mám dvě děti, obří zahradu, špajz plný marmelád a na nočním stolku věčně rozečtené aspoň dvě knížky. Mou profesí i největším koníčkem je psaní; znát mě můžete jako autorku blogu a  knížek "Sláma v botách". Když neťukám do klávesnice, ráda běhám, hrabu se v hlíně a věnuju se aromaterapii. Jsem moc zvědavá, jaké nezapomenutelné příběhy napíšeme s dětmi ve škole."

Veronika vystudovala Filozofickou fakultu Unverzity Karlovy, obory Český jazyk a literatura a Učitelství pro střední školy. Ve letech 2016 - 2017 absolvovala cyklus seminářů o Montessori pedagogice, vedený lektorkou z Montessori ČR, působila v maminkovském Montessori klubíku a nyní v Montessori ČR studuje Diplomový kurz pro práci s dětmi 6 - 12 let, akreditovaný MŠMT.

 

 adela sabatovaAdéla Šabatová

pracuje v lounské pobočce jako pedagog školní družiny a od ledna 2020  také jako asistent pedagoga.
 
Touha pracovat s lidmi a pro lidi mě dovedla až do této skvělé školy. Protože kde jinde může člověk lépe něco změnit než na začátku, tedy u dětí. Po mateřské dovolené jsem se rozhodla pracovat ve školství, což znamenalo znovu začít studovat. V té době se mi také naskytla příležitost navštěvovat semináře, pořádané lounskými příznivkyněmi Montessori pedagogiky. Když za pár let vznikla v Lounech Montessori škola, nastoupila jsem do ní nejen já, ale i můj syn. 
S partnerem, třemi dětmi  žijeme v domku blízko Loun. Jsme rádi všichni spolu, s naší fenkou podnikáme procházky po okolí, jezdíme na výlety a hudební festivaly. Když se mi podaří najít čas jen pro sebe, věnuji se  na čtení, ručním pracím nebo józe."
 
Pedagogické vzdělání si Adéla doplnila na VOŠ JABOK kvalifikačním kurzem Asistent pedagoga a volnočasová pedagogika. Tři roky pracovala v ZŠ Panenský Týnec s dětmi se speciálními potřebami a ve školní družině.  

 

alena rejhovaBc. Alena Rejhová

pracuje v lounské pobočce jako vedoucí mateřské školy.

„Jsem maminkou dvou úžasných dětí Elišky a Vítka. Společně se staráme o naši fenku Belinku a žijeme v rodinném domě se zahrádkou v Lounech. Od malička jsem byla vedena k přírodě a právě v ní nacházím odpočinek a balzám na duši v dnešní uspěchané době. Mám ráda horskou turistiku, sport, knihy, hudbu a tanec."

Alena vystudovala Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem obor učitelství pro mateřské školy. K Montessori pedagogice se dostala při studiu, zajímala  se o alternativní školy a psala bakalářskou práci o lesních školkách, které také čerpají z Montessori pedagogiky. Tři roky pracovala v běžné mateřské škole, nyní studuje Diplomový kurz pro práci s dětmi v předškolním věku v Montessori ČR.“

 .

novakovaBc. Adéla Nováková

pracuje jako pedagog v mateřské škole.

„Na Montessori pedagogice se mi líbí především její pestrost, ale také řád a pravidla, která pomáhají dětem i dospělým se cítit bezpečně a dobře. Žiji na malé vsi s manželem Petrem, kočkou Rozinkou, fenkou Marlí, dvaceti třemi slepicemi - všichni Pepa - a blízkými přáteli. Trochu zahradničím, ráda se směju, plavu, čtu knížky, šiju na stroji, vymýšlím spontánní rýmovačky a moc si přeji rozvinout i hudební vlohy, třeba zpěv nebo bubínky.“

Profesně je Adéla někde na rozmezí ekologa a pedagoga – vystudovala skvělou střední školu Scholu Humanitas, díky které se zamilovala do přírody.  Poté vystudovala UJEPu v oboru Sociálně - pedagogická asistence a zakončila vše ještě ročním maturitním studiem Učitelství pro MŠ. Jako pedagog působila ve speciálním i základním školství.

 

bara kvapilovaBarbora Kvapilová

pracuje jako pedagog a „native speaker“ v MŠ a současně jako učitel angličitny v prvním trojročí ZŠ. 

„Po studiu na gymnáziu jsem cítila, že mě mé srdce táhne k angličtině, cestování a dětskému světu. Rozhodla jsem se, že má cesta půjde tímto směrem. Po studiu angličtiny, předškolní pedagogiky a několikaletém působení v anglické mateřské škole, jsem vycestovala do Indonésie jako učitel angličtiny v tamních školách. Nyní cítím, že tím správným směrem je Montessori pedagogika, s kterou plně souzním a ztotožňuji se s jejími principy. Jsem vděčná, že mohu být dětem průvodcem na jejich cestě dětstvím, který jim poskytuje vhodné podněty, tak aby z nich mohli vyrůst nezávislé, sebevědomé a ohleduplné bytosti v souladu se sebou i se svým okolím."

Bára odmaturovala na gymnáziu a poté na Střední pedagogické škole se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku. Má Cambridge Exam z Institutu jazykového vzdělávání. Tři roky pracovala jako pedagog v anglické mateřské škole v Praze. Dva roky strávila v Indonésii jako učitelka ve školce, lektorka angličtiny a jako koordinátorka dobrovolníků.

 

Pavla Makariusovámakariusova

pracuje jako asistent pedagoga v mateřské škole.

„Jsem maminkou pětileté Emičky, která mi pomohla k velké změně v mém životě. Po jejím narození mě začala zajímat alternativní výchova, jiná výchova než, ve které jsem byla vychována. Zajímám se o vztahy a pracuji na tom, abych si vybudovala krásný, harmonický vztah plný respektu, lásky a úcty nejen s dětmi, ale především sama se sebou, s partnerem i ostatními. Myslím si, že už je čas změnit zastaralé školství a podpořit děti v tom, aby z nich vyrostly šťastné, zdravé, láskyplné, respektující a sebevědomé děti, které vědí, co chtějí.

Bydlíme v rodinném domečku se zahradou, která je zároveň i mým koníčkem. Další mé koníčky jsou čtení, procházky, zdravé vaření, jóga, jízda na kole, turistika, bruslení, tenis. Ráda se sebevzdělávám a jsem otevřená novým věcem a příležitostem.“

Pavla vystudovala Obchodní akademii v Lounech, absolvovala kurz Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky a zamilovala se do Montessori vzdělání, kde byla na praxi. Nyní navštěvuje kurz Respektovat a být respektován a od ledna 2020 ji čeká Diplomový kurz pro práci s dětmi v předškolním věku v Montessori ČR.

 

Montessori ZŠ - pobočka Kladno

lenka tychovMgr. Lenka Štychová

pracuje jako vedoucí kladenské pobočky a současně jako pedagog ZŠ.

S nadšením jsme uvítala možnost být u budování pobočky školy u Floriána. Mám ráda život – klidné dny s rodinou i trochu dobrodružství. Nejlépe se cítím v přírodě, v ruce s knihou a dobrým jídlem a pitím před sebou."

Lenka vystudovala učitelství 1. stupně PF UK a diplomový kurz Montessori. Pomáhala v počátcích kladenské Montessori školy, pak 10 let pokračovala v pražské Montessori škole.

 

 

ulkovMgr. Petra Šuláková

pracuje v kladenské pobočce jako pedagog ZŠ.

Baví mne rozvíjet potenciál dětí. Proto jsem se rozhodla pro Montessori školy pedagogiku, kterou se zabývám již několik let. Mám ráda přírodu, atletiku a avokádo."

Petra vystudovala učitelství pro 1. stupeň a speciální školy. Spoluzaložila školku s prvky Montessori v Chomutově. Nyní začíná studovat Montessori kurz.

 

 

 

petra bedecovaMgr. Petra Bedečová

pracuje v kladenské pobočce jako pedagog ZŠ.

„Jsem mamka, která vychovává svoji dceru s laskavostí, otevřeností, respektem a hlavně bez strachu, což mě v běžném státním školství chybí. Chci, aby mi práce dávala smysl a také chci chodit do práce s radostí. Tohle vše mi Montessori poskytuje. Ráda zahradnicím, čtu, cestuji, zajímám se o zdravou výživu, ráda se učím novým věcem a získávám nové zkušenosti.“

Petra vystudovala obor speciální pedagogika v Brně. Pracovala s postiženými, dlouho vedla MŠ při americké ambasádě v Praze. Po mateřské dovolené začala učit na ZŠ. Tento rok nastoupila do diplomového Montessori kurzu.

Ing. Tereza Ježková

pracuje v kladenské pobočce jako asistentka pedagoga a vychovatelka v družině.

Práce v Montessori škole mě nesmírně těší, protože výuka tímto směrem mi dává smysl. Mám ráda ruční práce a kreativní tvoření všeho druhu. Občas šiji oblečení, baví mě focení a když je čas, jdu se proběhnout. Během léta pracuji jako vedoucí na příměstských táborech."

Tereza vystudovala marketingovou komunikaci na VŠH v Praze, ale po mateřské dovolené se rozhodla pro změnu. Po absolvování kurzu pro asistenty pedagoga začala pracovat ve školství.

 

 

Jáchym Červený

pracuje v kladenské pobočce jako asistent pedagoga a vychovatel v družině.

„Práce s dětmi mě baví (až na prohrávání v šachách; jsou zatraceně šikovní). Mezi mé zájmy patří hudba, sportovní lezení, umění a všelijaké outdoorové aktivity. Nejraději z barev mám fialovou a v kombinací barev modrooranžovou. Zatím nevím, co bych chtěl studovat nebo které povolání vykonávat, a i přestože tato pozice mě velmi baví, nemám v plánu v tomto oboru zůstat po zbytek života.“

Jáchym vystudoval kladenské gymnázium a zatím neví, kterým směrem se dál pustí.

Požadavky na pedagogy

  • pedagogická kvalifikace podle zákona o pedagogických pracovnících a platné legislativy
  • zájem o práci s dětmi podle principů pedagogického systému Montessori a vzdělávání v tomto systému práce dětmi
  • zaujetí pro práci a spolupráci s dětmi
  • ochota pro vzájemnou týmovou spolupráci
  • etika a zodpovědnost, tvořivost, chuť uplatnit své osobní přednosti
  • snaha o další osobní seberozvoj, vzdělávání a osobní růst pro kvalitní pedagogickou práci