Školka

Mateřská školka je určena pro děti od 3 let věku a nabízí příjemné, klidné, inspirativní a podnětné prostředí.  Od září 2017 je zařazena do sítě školek.

Máme osobní a citlivý přístup k dítěti, který respektuje jeho vývoj a je samotné. Náš den má pravidelný rytmus, který tvoří společné aktivity, neřízená volná práce dětí a venkovní program.

Děti pracují s Montessori materiály, které podporují objevování, třídění a uspořádání informací, myšlení a celkově přípravu na školu a na život.

Program v mateřské škole je zaměřen na praktické činnosti (kuchyňka, dílna, zahrada, rukodělné práce), rozvoj smyslového vnímání, podle zájmu dětí na čtení, psaní, matematiku a jednoduchou vědu.

Děti pracují společně ve věkově smíšené třídě. Kapacita školky je připravena pro malý kolektiv kolem dvaceti dětí.

Materiály a pomůcky jsou v nízkých otevřených policích, aby si děti na vše dosáhly samy. Každý den se společně sejdeme v komunitním kruhu – povídáme si, zpíváme, máme pohybová cvičení.

Denně chodíme ven - na hřiště, na zahrádku nebo do přírody. Tvoříme, malujeme zpíváme, vyrábíme, vaříme a pečeme. Ve školce máme vždy nějaké zvířátko, o které se děti starají (morče, králíka). 

 

Děti se učí dodržovat pravidla potřebná pro práci v kolektivu:

  • můžu si vybrat, při práci mám svoje místo
  • když skončím činnost, všechno zase uklidím a pak si vezmu něco dalšího
  • když dělám věci tak, jak nejlépe umím, užiju si radost z toho, jak mi to jde
  • činnosti se dokončují
  • neruším druhé v jejich práci

Děti se učí pro radost ze svého vlastního pokroku – chtějí TO prostě objevit a umět. 
Učí se spolupracovat s ostatními – být také rádci a pomocníky někoho druhého – to je přirozený úspěch.

Praktické činnosti vedou děti k dovednosti sebeobsluhy a péče o prostředí i o druhé – a tak roste jejich sebevědomí, ale stejně tak i zájem o jejich okolí:

„Já to dokážu samo!“

 

Praktické informace: ŠkolnéStravování

 

K datu 25. 5. 2018 ZŠ a MŠ Montessori Slaný tímto prohlášením deklaruje, že přijala příslušná organizační a technická opatření pro zajištění ochrany osobních údajů ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. a nařízení EU 2016/679 („GDPR“) a souvisejících legislativních norem, kde ZŠ a MŠ Montessori Slaný vystupuje v roli správce osobních údajů. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s platnou legislativou a dle platné interní směrnice. 

 Pověřenec pro ochranu osobních údajů: Ing. Jakub Beran, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

skolkaV3skolkaV2skolkaV1